niedziela, 11 września 2016

Otwarte ogrody Konstancina 2016

W sobotę 10 września, przy pięknej pogodzie, Artemisja gościła w Domu Aktora Weterana Scen Polskich w Skolimowie. Zostaliśmy tam zaproszeni przez Panią Dyrektor Annę Solnicką-Heller, aby pokazać wypał raku i poprowadzić warsztaty. Można było poszkliwić miseczkę i została ona następnie wypalona w naszym piecu.
Była to dla nas duża przyjemność, ponieważ po pierwsze, nigdy nie uczestniczyliśmy w festiwalu "Otwarte ogrody" (chociaż odbywa się on już po raz dziewiąty!), a po drugie... przecież lubimy nasze pokazowe wypały raku i rozmowy z Gośćmi. Bardzo lubimy!

Wstawiamy pierwszy wypał (pod okiem redaktora TVP3 Warszawa;)
Otwieramy piec...
Trochę ognia i dymu
Artemisja szkliwi...
Przygotowaliśmy również niewielkie biskwitowe miseczki gotowe do szkliwienia podczas mini-warsztatów. Najbardziej zadowolone były dzieci, ale również dorośli szkliwili miski. Następnie wypaliliśmy je w naszym piecu. Wszyscy byli zadowoleni z efektów swojej pracy.
... a miseczki czekają na uczestników warsztatów.
Uczestnicy dopisali
Stoisko z naszą ceramiką
Goście dopisali, warsztaty się udały, a atmosfera była bardzo miła i spokojna. Dziękujemy Pani Dyrektor za zaproszenie, a Gościom za udział w naszych pokazach i warsztatach. Miejmy nadzieję, że jeszcze kiedyś się spotkamy!
Tutaj możecie obejrzeć reportaż przygotowany przez ekipę TVP3 Warszawa (materiał o "Otwartych ogrodach" zaczyna się ok. 09:50 "Kuriera".)

Marta

Brak komentarzy: