czwartek, 21 marca 2013

Dzień dobry!

Mogłabym napisać, że to w zasadzie Pan Michał Rusinek spowodował, że "dzień dobry" jest lepsze od "witam"... ale i tak zawsze było mi niezręcznie używać tego "słynnego" już "Witam!" chociażby na początku maila. Jednakże nie o tym chciałam ;) Do rzeczy!

 

Dzień dobry!

Witamy Was wszystkich na blogu ARTEMISJI. Witamy - w liczbie mnogiej - ponieważ, co prawda stworzeniem nazwy zajęła się jedna osoba, co prawda wrzucała potem na naszą pierwszą stronę różne zdjęcia i opisy, ale inicjatywa utworzenia tego konkretnego bloga należy do 3 osób (może być, że dwóch, bo oni kazali, a ja utworzyłam ;))). Przedstawmy się zatem - Hania, Alek i Marta.
Znamy się już od jakiegoś czasu. Poznaliśmy się dzięki naszym artystyczno-rękodzielniczym działaniom (i upartości Hani w namawianiu mnie do przyjścia na zajęcia z ceramiki;). Na początku spotykaliśmy się tylko na zajęciach ceramicznych... a potem jakoś tak poszło, że nie tylko :) Przy okazji jednej z wielu burz mózgów i dyskusji na tematy około ceramiczne i o sztuce pojawił się pomysł, żeby stworzyć wspólną platformę działań, pokazać szerszej publiczności to, czym się w wolnym czasie zajmujemy. Tak powstała pierwsza strona internetowa Artemisji. A historia utworzenia bloga jest jeszcze prostsza. Stwierdziliśmy, że się przyda, że adres jest dostępny, że mail nie jest jeszcze zarezerwowany. Zatem bloga utworzono we wtorek!
A tak bardziej serio - mamy swoje blogi (Hania i ja), jednak działanie pod wspólnym szyldem pokazuje nam i - miejmy nadzieję Wam również - że chodząc do jednej lub dwóch pracowni ceramicznych, korzystając z ogólnodostępnych artykułów dla plastyków jesteśmy w stanie stworzyć wiele różnych prac. Raz jesteśmy zadowoleni z rezultatów, innym razem mniej lub wcale... Ale od czasu do czasu każdemu coś się uda!

Co będziemy tutaj prezentować?

Nikt z nas nie jest artystą plastykiem z wykształcenia, czyli nie posiadamy papierka na to, że jeśli coś stworzymy to jest to sztuka ;))) Ale zupełnie dla przyjemności zajmujemy się ceramiką, decoupage, robieniem biżuterii sutasz, filcowaniem, a nawet robieniem na drutach i szydełku (ale to ostatnie to domena damskiej części naszej ekipy ;)). I to są główne obszary naszych działań, choć zapewne nie jedyne.

Bierzemy udział w różnych kiermaszach - postaramy się pokazać Wam relacje z nich oraz - w pierwszej kolejności - będziemy Was na nie zapraszać! Miło nam będzie poznać Was wszystkich!

Jeździmy też na wspólne plenery, podczas których poznajemy nowe metody wypałów ceramiki oraz nowe techniki, które z powodzeniem można z nią łączyć np. witraż, choć nie obce są też niektórym z nas tajniki tworzenia batiku.

Spotykamy się też w celach wspólnego tworzenia decoupage'u i rozpracowywania skomplikowanych wzorów/schematów robótek drucianych :)

Od 3 lat bierzemy też udział w Warszawskich Spotkaniach Ceramicznych organizowanych przez Związek Ceramików Polskich. W tym roku też postaramy się tam być. To już w czerwcu!

Bywamy, oczywiście, na innych imprezach ze sztuką związanych. Jeśli jesteście zainteresowani relacjami z nich - zapraszamy!

Dla podobnych nam pasjonatów mamy do pokazania różne kursy krok po kroku. Oczywiście, jeśli tylko pojawi się takie zapotrzebowanie i chęć skorzystania.

Dodajcie zatem naszego bloga do listy ulubionych! Zadbamy o to, żeby było po co tutaj zaglądać :). Polubcie nas też na Facebooku!

ZAPRASZAMY!
Administratorzy ARTEMISJI - Hania, Alek i Marta

Brak komentarzy: